Looking for Something?

ששש…שותקים פה

מחברת

את הולכת לשתוק חמישה ימים???
אני אפילו שעה לא יכולה…
זוהי רק אחת מהתגובות הרבות שקיבלתי סביבי כשהודעתי שאני מתנתקת לרגע מהעולם ויוצאת לריטריט (פרישה, כלומר קורס מדיטציה בן 5 ימים, במקרה הזה) ביחיעם, ממנו חזרתי אתמול בערב.


את טנזין פאלמו פגשתי לראשונה על גבי קלטת וידאו (כן, זה היה מזמן) לפני 15 שנה, בהרצאה שנתנה במרכז טושיטה באזור דרמסלה שבהודו. טנזין פאלמו, אנגליה במקור ונזירה בודהיסטית מזה כ-50 שנה, הרשימה אותי די מייד. סיפור חייה יוצא הדופן כובש את כל מי ששומע אותה, ובעיקר, את כל מי שפוגש אותה. מלבד העובדה שבעשור האחרון היא הקימה מנזר (ראשון מסוגו) לנשים בדרום הודו, בו חיות כיום כ-100 נזירות (הכי קטנה בת 4!!!), היא הספיקה "לבלות" 12 שנים בפרישות במערה בהרי ההימלאיה בצפון הודו בגובה של 4,000 מ', מתוכן 3 שנים בבידוד מוחלט.
כששמעתי על ביקורה המתקרב פה אצלנו, לא היה לי ספק שעל ריטריט איתה אני לא מוותרת (אחרי ההחלטה הנחושה הזו הספקתי להתלבט ולהתחרט ושוב להתלבט, ובסוף הלכתי. איזה מזל!!!). לפגוש אותה היתה חוויה יוצאת דופן, לשמוע אותה היה מעורר השראה, ולהשתתף בריטריט הזה היה ללא ספק אחת החוויות המעצימות של חיי (וזה לא הריטריט הראשון שלי. כבר הספקתי להשתתף באי אלו ריטריטים ב-15 שנים האחרונות).
ה"דרך", עליה מדברת טנזין פאלמו, היא הדרך אותה גילה בודהא לפני יותר מ-2,500 שנה, ושעדיין רלוונטית גם כיום (אולי אפילו יותר מתמיד) לעזור לנו להתמודד עם קשיי החיים ולהפוך לאנשים טובים יותר.

20150207_153652
אני מזמינה את כל מי שעדיין מחפש את הדרך להיכנס לאתר ידידי הדהרמה, עמותה ללא מטרות רווח שמארגנת ביקורים של מורים שונים, קורסי מדיטציה קצרים וארוכים מהסוג הזה ופעילויות שונות שיכולות להיטיב עם חייינו.
המפגש שלי עם הדרך הזו, שינה את חיי.
אני בטוחה שזה יכול להועיל לכל אחד ואחד מאתנו, מכל דת, מין, גזע שהוא.
אין פה שום כוונה להפוך אתכם לעובדי אלילים או להמיר את דתכם. רק להעניק לכם אור, אהבה וכוון, ללא שום רצון לקבל בתמורה. נדיר בימינו והכי אמיתי שיש.

מזמינה אתכם לשקט שבתוככם, אם רק תסכימו לו לרגע…

ליצירת קשר ופרטים:


טיולים הרצאות, סיוע בתכנון טיול ליפן ועוד...

עדי שמן はじめまして

נעים מאד- עדי שמן, מורת דרך ויפנולוגית, בעלת תואר שני בלימודי יפן, סטודנטית נצחית. לפני יותר מ 20 שנה, שבוע אחרי שהשתחררתי מהצבא, מצאתי את עצמי ביפן בלי לדעת מילה אחת ביפנית. באתי לשלושה חודשים. נשארתי 4 שנים. דוברת יפנית שוטפת, חולמת ביפנית ועל יפן, ואוהבת לשתף אחרים בחלומות הללו.
חיה במצפה הילה, מרצה על יפן ומובילה טיולים בסימן יפן ברחבי הארץ.
טיול מאורגן ליפן שהוא חוויה.

מה אומרות עלינו

למעלה משבועיים ריחפתי בעולם אחר, מופלא עם קבוצת בנות מקסימות. תודה לכולכן, לריקי ועדי המקסימות על ארגון, הדרכה ונתינה ללא גבולות.

עדנה שגיא   

התחזקה בי התחושה שאני מאמינה בה כבר שנים רבות – שחברות של נשים היא מפגש יקר ומרפא.

פנינה ויטלי   

, היסודיות במידע, המדוקדקת בביצוע, המפתיעה ביופיה והמעמיקה שניתנה ברוב אהבה.. (טליה חרמון, קבוצת מסע נשי ליפן, אביב 2018)

טליה חרמון   

תודה על ההארה והאהבה הרבה שהענקת לנו. לראות את יפן דרכך זו היתה חוויה ברמות גבוהות אתי פרץ, יפן 2018

אתי פרץ   

תודה רבה על הטיול המוצלח והמעמיק. נשארתי עם טעם של עוד..." (רבקה גינזברג, יפן 2018)

רבקה גינזברג   

...גם אני, שלא כל כך מתחברת לרוחניות, חוויתי משהו שנכנס לי ללב ולנשמה. אני עדיין ביפן ברוחי. חוויה שתלווה אותי לנצח. הייתי כבר בהרבה טיולים בעולם. אבל טיול כזה עוד לא היה לי. באמת בזכות ריקי ועדי וגם בזכותכן, הנשים היקרות שהכרתי. תודה לכולכן."

רעייה שיינין   

Call Now Button