Looking for Something?

טיול אביב ליפן מסע נשי (קבוצה מס' 45)

מחברת

טיול יפן מסע נשי"מסע נשי" בין גלוי לנסתר – ביפן (קבוצה 45)

תאריכים: 22.3.17 – 6.4.17

16 ימים בפריחת הדובדבן * (חזרה בסופ"ש לפני ליל הסדר)

בהדרכת עדי ענבר ובליווי צוות "מסע נשי"
מסע אל טבע, מפגשים אנושיים, אירוח מסורתי וסדנאות, בארץ השמש העולה.

"מסע נשי" ליפן הוא טיול מיוחד. בצד האתרים המסורתיים, ניפגש עם מקומות ונשים שלא על ציר התיירות הרגיל ונחווה את יפן האותנטית, ככל שיתאפשר. נבקר בערים הגדולות קיוטו וטוקיו, ההר הקדוש – קויה סאן על מקדשיו ונהנה מהנופים הכפריים של יפן: אגם האקונה, טאקאיימה, שירקאוהגו, קנזאווה, נגאנו ועוד.. נלמד על התרבות והאומנויות ביפן ונתנסה בסדנאות ייחודיות: המחול, התיפוף, האוכל, הלבוש.. ניפגש עם נשים יפניות ונשמע מהן על אורחות חיים, מנהגים, שאיפות וחלומות.. נשתתף בטקסים מסורתיים ונשמע סיפורי גיישות, אימהות ועוד.. נחווה את יפן המסורתית, בצד זו המודרנית – בעיקר נהנה מן הגלוי ובד בבד ננסה גם לתהות על המהות הפנימית… על הנסתר מן העין…

יום 01 – אל יפן

נפגש (ונתרגש..) ונמריא לטוקיו (עם תחנת ביניים), אליה נגיע בערבו של יום המחרת.

יום 02 – נוחתות בטוקיו..

עם הנחיתה, בדרך משדה התעופה, נתרשם לראשונה מיפן.. מהעיר הגדולה – טוקיו בלילה. נגיע אל המלון לארוחת הערב/לילה, בה נטעם יחד לראשונה, מאכלים האופייניים ליפן בארוחה משותפת.. טעמים וריחות ראשוניים. נלון בטוקיו.

יום 03 – טוקיו: עיר מודרנית?. מסורתית?..

נפתח את ביקורנו ביפן בטבע – באחד הפארקים היפים ביותר של טוקיו, פארק וואנו, בו נטועים מאות עצי דובדבן…נמשיך לביקור במוזיאון ההיסטורי אדו טוקיו, שם נלמד על ההיסטוריה של יפן ועל מה שהפך אותה לאומה מיוחדת כל כך.. מכאן נמשיך אל המקדש הבודהיסטי אסאקוסה קאנון ובשעות הערב, נצא לבקר חברה ותיקה ונשמע את סיפור חייה המרתק. יחד איתה, נתוודע אל המוסיקה היפנית והפרויקטים השונים שהיא מעורבת בהם. ביפן. נלון בטוקיו.

יום 04 – טוקיו – דופק החיים הפועם..

יפן מוקפת בים. עם בוקר נלמד על מאכלי הים האופייניים ליפן, ואם תרצו, גם נטעם מהם.. בשעות הצהריים נצא לשיט בנהר הסומידה (אם הזמן יאפשר) ונוכל לקבל זווית קצת שונה על העיר המדהימה הזו וקו הרקיע המיוחד שלה.. אחר הצהריים נסייר בשינג'וקו: כאן נתרשם מהצעירים הממלאים את הרחובות של אזור חיי הלילה התוסס של טוקיו, מבתי האוכל והמועדונים בצד מרכז העסקים של העיר. בלילה, נצא לתצפית ערב על טוקיו. נלון בטוקיו.

יום 05 – יום ראשון החגיגי, מקדשים, חתונות, חתונות… ועוד…

היום הוא יום ראשון, והמוני היפנים יוצאים לבלות בחוץ. הבוקר נצא לבקר במקדש השינטו המרכזי של טוקיו – מייג'י. הדרך אל המקדש חולפת ביער ירוק, בלב פארק מייג'י ונקווה שיתמזל מזלנו נוכל לראות חתונה יפנית מסורתית. נבקר גם במוזיאון קטן ומקסים "אוקיו – אה, תמונות מ"העולם הצף".. משם נמשיך להאראג'וקו – מרכז הבילוי התוסס של צעירי טוקיו ולרובע האופנה והמותגים: אומוטסאנדו. נסיים באזור היוקרה גינזה – לשופינג יוקרתי משהו.. נלון בטוקיו.

יום 06 – מטוקיו להאקונה – מהמולת העיר הגדולה אל השקט.

בשעת בוקר נצא אל תחנת הרכבת ההומה ונחוש את דופק החיים הפועם והבלתי יאומן של שעות העומס בתחנה.. מכאן נצא לטיסה בגובה נמוך: לנסיעה ברכבת המהירה והמדהימה: ה"שינקאנסן", אל אודוורה. "עם הנחיתה", נשים פעמינו אל המוזיאון הפתוח לפיסול מודרני בינלאומי ולסיום נטבול את רגלינו ונשכשך בבריכת הרגליים של המוזיאון. נלון בהאקונה.

יום 07 – טבע, אמנות והרפתקאות..

האקונה, עיירה קטנה השוכנת על שפת אגם אשי, בתוך לוע געשי כבוי, באזור המשופע במעיינות חמים. עם בוקר נצא לטייל ונתרשם מנופי הטבע של האגם הלוע הגעשי. מכאן נמשיך אל מוזיאון הקימונו המדהים(!) של האמן איצ'יקו קובוטה, מוזיאון וואבי-סאבי מקסים ומיוחד. בשעת צהריים נצא אל מחוז נגאנו אל המרחבים הפתוחים של יפן. הערב נתארח ונלון במקום יוצא דופן ואותנטי במיוחד: בבית משפחה מקומית. נתחלק כאן לקבוצות קטנות ויחד עם בני המשפחות המקומיות, נהנה מחוויית האירוח הכפרי. נאכל את ארוחת הערב היפנית יחד עם מארחינו ונחווה מקרוב את החיים בכפר היפני. נלון בנגאנו.

יום 08 – שירקאווה גו, טקאימה ואונסן.

לאחר ארוחת הבוקר, ניפרד מהמארחים שלנו ונמשיך לטקאיאמה הציורית, בהרי האלפים היפנים המפורסמת בעבודות ומבני העץ השמורים בה. כאן נבקר במוזיאון המקומי ונראה את תצוגת הבמות היפות המשתתפות בפסטיבלי הסתיו והאביב המקומיים. בערב, נתנסה ברחצה יפנית מסורתית משותפת באונסן (מי קראה את נוריקו סאן, הילדה מיפן?… פרטי התנהלות מדויקים יימסרו למשתתפות לפני הכניסה למרחץ ..) נלון בטאקאיימה.

יום 09 – אל השקט שמסביב ורעמי התופים.

את הבוקר נפתח בביקור מוקדם, בשוק הבוקר של טאקאימה לסיור וטעימות בין הדוכנים המציגים מוצרי מזון וחפצי אמנות מכפרי האזור ואמנות מקומית. מכאן נצא לדרך, לביקור בכפר העץ המסורתי שירקווה גו בלב הרי האלפים ונטייל בין בתי העץ והקש, ברחוב המסורתי סאנומאצ'י.. מכאן נמשיך לביקור במוזיאון הבמבוק (אם הזמן יאפשר) בדרכנו אל העיר קנאזאווה. עם הגעתנו נבקר בקנרוקואן, אחד משלושת הגנים היפים ביותר ביפן. אסתטיקה במיטבה.. מכאן נמשיך ללינה באחד הכפרים שבאזור. במקום הלינה, בערב, נתנסה בסדנא מיוחדת במינה: סדנת טאיקו – סדנת תופים הייחודיים ליפן. חוויה.. נלון בכפר.

יום 10 – מהמרחבים אל העיר הגדולה

כשאזנינו עדיין מלאות בהדהודי אתמול, יפרד ממרחבי הטבע, בדרכנו לאוסקה. בדרכנו, נעצור במוזיאון קטן ומיוחד במינו – מוזיאון בובות הניר. אם יעלה בידנו, ניפגש עם האמנית הוותיקה (מאד), לשיחה אישית, בה נלמד על חווית חייה כאישה ואמנית ביפן. בשעות אחר הצהריים נגיע אל אוסקה. כאן נחווה את אזורי הבילוי של העיר הגדולה: כאן נפגוש את תופעת הlove hotels-, וננסה להבין "למה ואיך, ובכלל..".. חוויה מאד מאד יפנית. נלון באוסקה.

יום 11 – קויה: טקסים, חמלה והרים…

עם בוקר נצא בדרכנו אל קויה סאן. נעלה בתוך הנופים ההרריים, אל ההר הקדוש קויה – אחד ממרכזי העלייה לרגל החשובים ביותר ביפן. נסייר ביער הקסום, בינות לאתרים הפזורים בו כמו מקדשי ההר וגן האבנים. שעות בין הערביים, יזמנו לנו חוויה מיוחדת של שיטוט ביער המצבות הענק, כאן נוכל לחוות את השקט הגדול האופף את המקום ונתרגל מדיטציה.. את הלילה נעשה במנזר ונחווה אירוח יפני אותנטי, כמיטב המסורת: הלינה כאן היא על גבי פוטונים מסורתיים, ללא שירותים צמודים. בערב תוגש לנו ארוחה מקומית מסורתית, על טהרת הצמחונות והצניעות.. נלון בקויה.

יום 12 – מההר הקדוש אל הבירה העתיקה – קיוטו

עם הנץ החמה, נשתתף בטקסי פתיחת היום במנזר. בסיומם, ניפרד לשלום מהמארחים שלנו ונמשיך בנסיעה אל קיוטו. קיוטו נחשבת לאחת מהערים היפות ביותר ביפן, בה נשתמרו אלפי מקדשים, גנים ויצירות ארכיטקטוניות. נפתח את ביקורנו בעיר המסורתית והמקסימה הזו, באזור אראשיימה – נבקר בגנים ובמקדשים המרהיבים שלה, נשוטט בסמטאות המשובצות בחנויות בוטיק ייחודיות ומעניינות ונטעם מאוכל הרחוב המצוי כאן בשפע. בשעות הערב אנחנו מוזמנות למפגש מרגש ב"בית שלום", קהילה של נוצרים יפנים אוהבי ישראל. אם יתאפשר, ניפגש עם נשות הקהילה לשיחת נימוסין וחילופי חיוכים.. חוויה מיוחדת.. נלון בקיוטו.

יום 13 – הבירה העתיקה של יפן קיוטו: מקדשים וגיישות

מוקדם בבוקר, נצא למקדש הזן ריואנג'י וגן האבנים ה"יבש", לשעה קלה של התבוננות… משם, מרחק קצר למקדש הזהב קינקאקוג'י והגנים שסביבו. אם הזמן יאפשר, נבקר גם במקדש האהבה, מקדש קיומיזודרה. לאחר הפסקת צהריים נשתתף בטקס תה מסורתי, המהווה חלק בלתי נפרד מהתרבות היפנית. לעת ערב נסייר ברובע גיון, ניפגש עם הנשים ההדורות והמסתוריות הנחפזות בקבקבי העץ שלהן ונבלעות בחשאיות בפתחי הבתים. נלון בקיוטו.

יום 14 – קיוטו: טירות, אוכל ומניפות.

היום נצא לסיור בתחבורה מקומית באתריה של העיר. נפתח את הבוקר בטירת ניג'ו – ביתו של השוגון והגן היפני סביבו, משם נמשיך לביקור בשוק האוכל נישיקי הצבעוני והמרתק. נשתתף בסדנא מיוחדת, בה נתנסה במחול המניפה המסורתי: Nihon Buyo – התנסות מעשית בתרבות היפנית ובמחוות הידועות… לעת ערב, ניפגש עם גברת מיוחדת במינה -הגיישה. במפגש האינטימי, נוכל לתהות מקרוב על עולמה של הגברת. נוכל לשאול שאלות ולשוחח על חיי היום יום של הגיישות ולנסות להבין מהו סוד קסמן.. נלון בקיוטו.

יום 15 – קניות אחרונות והביתה..

עם בוקר נבקר במקדש פושימי אינארי ונטייל בסמטאות הקטנות המלאות בדוכני אוכל יפנים ומזכרות הביתה. יומנו האחרון ביפן יוקדש לקניות אחרונות, טעמים וצלילים. את הערב נבלה יחד בארוחת ערב חגיגית, למסיבת סיום המסע… לאחר מכן, נשים פעמינו לשדה התעופה, אל הטיסה הביתה שכבר ממתינה לנו…

יום 16 – הביתה..

נגיע לישראל בשעות הבוקר שלמחרת. ניפרד מהחבורה שבמחיצתה בילינו את השבועיים האחרונים וננחת חזרה אל המציאות שלנו.

* ייתכנו שינויים במסלול, בתכנים ובסדר הפעילויות. * אנחנו מתכווננות לפריחת הדובדבן, אך היא תלויה במזג האוויר..

 

טיול אביב ליפן הרשמה:

"מסע נשי" – עדי ענבר:

054-474-6262

מחיר הטיול ליפן:

6,780$ – עד תאריך 31.12.16
(בקבוצה של 20-24 משתתפות).

 6,980$ – לנרשמות לאחר 1.1.2017 

טיול אביב ליפן פרטים נוספים

המחיר כולל:

טיסות: בינלאומיות סדירות (עם חניית ביניים).
תחבורה: נסיעה באוטובוס ממוזג בהתאם לגודל הקבוצה ותחבורה ציבורית כמפורט במסלול..
לינה: 13 לינות בבתי מלון בחדרים זוגיים, מקבילים לדרגה של 4-5* (ביפן אין דרוג כוכבים). 2 לילות מתוכם, באירוח יפני מסורתי (ללא שירותים צמודים): לילה במקדש בהר קויה, ולילה באירוח מקומי.
כלכלה: ארוחות בוקר בבתי המלון + 9 ארוחות ערב נוספות (אחת מהן הינה ארוחת צהריים).
גודל קבוצה: 20-24 מטיילות.
הדרכה: מדריכה ישראלית, מלווה מטעם "מסע נשי", מדריכה מקומית ונהג על פי התכנית.
סדרת מפגשי הכנה בארץ, כמפורט למעלה.
סדנאות, מפגשים ופעילויות המיוחדים של "מסע נשי" ביפן: סדנת תופי טאיקו, מפגש עם גיישה, מופע וסדנת בוטו, מדיטציה במנזר,רחצה באונסן, מפגש ב"בית שלום", סיור טעימות בסופרמרקט, מפגשי נשים ועוד ועוד.. אנא שימו לב לאפשרות של שינויים במועדי הסדנאות ובתכניהן (התכנית היא מלאה ללא "אופשיונלס").

דמי כניסה לאתרים

דמי רישום וטיפול, מסי נמל (מעודכן ליום 1.8.16), כמפורט.
קופת טיפים לנותני שירותים בחו"ל (למעט המדריכות הישראליות).
חוברת נושאים ייחודייים – בעריכת "מסע נשי"

המחיר אינו כולל:

ביטוח אישי ומטען, ארוחות שאינן כלולות, שתייה והוצאות אישיות.
ארוחות שאינן כלולות בתכנית.
תוספת ליחיד בחדר – 1480$.
תנאי תשלום – מקדמה בסך 500$ באמצעות מזומן שקלי או דולרי, בצ'ק לפקודת ריקי כהן. יתרת התשלום תתבצע במשרד הנסיעות. (תשלום באמצעות כרטיסי אשראי יחויב ב 2%, עלות השימוש בכרטיסים).
דמי ביטול טיול אביב ליפן – מרגע ההרשמה עד 45 ימים לפני היציאה, יחולו דמי ביטול בסך של 200$ לנוסעת, בטווח של 35-44 ימים לפני היציאה, יחולו דמי ביטול בסך של- 450$ לנוסעת. בטווח של 34-25 ימים לפני היציאה, יחולו דמי ביטול בסך של – 2800$ לנוסעת. בטווח של 15-24 ימים לפני היציאה , יחולו דמי הביטול בסך של – 3500$ $ לנוסעת. בטווח של 14-8 ימים לפני היציאה , יחולו דמי הביטול בסך של – 6000$ $ לנוסעת. מ- 7 ימים ועד ליום היציאה, יחולו דמי ביטול מלאים של 100%.
מחירי מיסי הנמל והדלק נכונים ליום הפרסום. במקרה של שינוי, מחיר הטיול יעודכן בהתאם.
* סעיף סובלנות – יפן הנה ארץ מלאת ניגודים של מסורת עתיקת יומין מחד וקדמה מדהימה מאידוהיא מתנהלת תוך שילוב בין השניים. מהיותה מדינה בעלת קודים תרבותיים מיוחדים, נתבקש להתנהל באיפוק מתוך כבוד והבנה לשוני שבין התרבויות.
"אנשים ונשים מכאן ומשם"- במהלך המסע ביפן נקיים מפגשים עם המקומיים, נכיר אותם ונחווה את אורחות חייהם באופן בלתי אמצעי, ככל שיתאפשר. תכנית המסע הרשומה מתייחסת לאתרים ולפעילויות. מטבע הדברים, במפגשים המתוכננים, אנשים עלולים להיות לא זמינים (כן, גם ביפן המאד מתוכננת..) ותוכניות שהוכנו מבעוד מועד עלולות להשתבש מסיבות שונות. צוות ההדרכה וריקי – מלוות "מסע נשי", יעשו כמיטב יכולתם לקיים את הסדנאות והפעילויות השונות כדי לאפשר לכן חוויה מיוחדת.

Call Now Button